Ulaşım Sektöründe Ambar Zirveye Ulaştı

By | Şubat 6, 2017

Son zamanlarda Taşıma sektöründe oldukça yoğunluk gösteren hizmetin adının Ambar olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat 2009 yıllarında önüne geçilemeyecek Nakliyat sektörünün yerini 2017 yılında Ambar sektörü %30 oranda daha önce yol izlemektedir. Buna en güzel örneği kendi firmamızdan verebiliriz. 2009 yılında BODRUM NAKLİYAT olan firmamız 2016 ve 2017 yıllarında adını BODRUM AMBAR olarak değiştirmiştir. Bunun sebebi ise artık yük taşıtmak isteyen müşterilerin sanal ortamlarda Nakliyat olarak değil Ambar olarak arama yaptıklarını keşfettik. Şimdi sizlere en çok aranan kelimelerin eskisi ve yenisi hakkında bir kaç bilgi vereceğim.

Taşıma Sektöründe Ambar Zirveye Ulaştı

Taşıma Sektöründe Ambar Zirveye Ulaştı

BODRUM AMBAR FİRMALARI

Bodrum’da yük taşıma hizmeti almak isteyen tüm müşteriler BODRUM NAKLİYAT yada BODRUM NAKLİYAT FİRMALARI diye ararlardı. Şimdi ise bütün kullanıcılar %30 oranla daha yüksek arama terimleri ile BODRUM AMBAR FİRMALARI yada BODRUM AMBAR olarak arama yapmaktadır.

Zaten Taşıma tarihlerini incelerseniz ilk Nakliyat sektörünün başladığı dönemlerde dahi Ambar hizmeti verilmektedir. Fakat o dönemlerde Taşıma adı kullanıldığı için hiç kimse Ambar adını kullanmamıştır. İlk Ambar ismi ise 2009 yılında Parça Yük Taşıma sektörünün bir anda hızlanması ile başlamış hizmettir. Aslında bu hizmeti bir nevi Kargo şirketleri ile de eş değer tutabiliriz. Çünkü aralarında pek fazla bir fark yoktur gözle görülen farkları ise genelde fiyat farkıdır. Müşteriler aramalarını örneğin BODRUM KARGO TAŞIMACILIĞI diye yaptılar ama aradıklarında BODRUM AMBAR KARGO‘mu diye soruyorlar. Zaten arayan herkes Ambar ve Kargo firmalarının aynı hizmete tabi olduklarını bilirler.

BODRUM AMBAR MI ? BODRUM NAKLİYAT MI ?

Bu soruyu genelde müşterilerimiz firma operatörlerimize sormaktadır. Aldıkları cevap ise BODRUM AMBAR olarak verilmektedir sebepleri ise şunlardır.

  • Fiyat Farkı
  • Adres Teslimi
  • Parça Yük Taşıma
  • Yük Üstü Taşıma

gibi bir çok farkı ile en çok tercih edilen sektördür. Müşterilerimize sürekli çağrılarda bulunuyoruz eğer Bodrum veya yakın bölgelerinde oturuyor iseniz tercihinizi Ambar olarak yapın. Sebebi ise Ege bölgelerinde Ambar fiyatlarının uygun olmasıdır.

Eğer yazmış olduğum makalemi okuduysanız bir önceki makalem olan Taşıma Sektöründe Çok Aranan Firmalar adlı yazımı okuyacağınızı düşünüyorum. Yazmış olduğum tüm yazılar özgün ve günceldir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir